• Jesteś tutaj:
  • Główna
  • Regulamin streetballu

Tutaj znajdziesz informacje o:
Regulamin streetballu

OGÓLNY REGULAMIN TURNIEJÓW W STREETBALL ODBYWAJĄCYCH SIĘ NA HALI GOSIR

 

  1. Każda drużyna musi składać się od trzech do czterech graczy. Mecze będą rozgrywane w formule trzech na trzech (jeden zawodnik rezerwowy).
  2. W trakcie meczu ilość zmian zawodników jest nieograniczona, jednakże każdorazowo musi być zgłoszona do sędziego.
  3. Mecze rozgrywane są do 15 pkt. lub 10 min. „brudnej gry”.
  4. Po zdobyciu kosza grę rozpoczyna drużyna przeciwna. Po rzucie niecelnym grę prowadzi drużyna, która zebrała piłkę z tablicy.
  5. Każda zmiana drużyny posiadającej piłkę (po zdobyciu kosza, przechwycie, zbiórce) wymaga wycofania się za linię wyznaczającą strefę 2 pkt. Nie wycofanie się za wyznaczony obszar oznacza stratę piłki i nie zaliczenie punktów w przypadku celnego rzutu.
  6. Po wszystkich przewinieniach, „autach”, piłka musi być wprowadzona z za linii strefy 2 pkt. według zasady opisanej w pkt. 5.
  7. Rzut wykonany spoza linii 2 pkt liczony jest za 2 pkt. Obie stopy muszą być wyraźnie za wyznaczoną linią (w sytuacjach spornych decyduje sędzia). Pozostałe punkty z gry za 1 pkt.
  8. Jeżeli mecz kończy się remisem, następuje dogrywka – 3 serie rzutów wolnych, rzuty nie mogą być wykonywane przez jednego zawodnika (seria oznacza po jednym rzucie dla drużyny). Jeśli wynik nadal będzie nierozstrzygnięty, o wygranym meczu zadecyduje pierwsza wygrana seria.

Regulamin jest elastyczny i może ulec zmianie co do poszczególnych turniejów w związku z większą ilością zgłoszeń lub z powodu innych czynników.

Copyrights © GOSiR Wilkowice 2017